Ece Dağıstan ve Jamal Aliyev’in “Dünya Şarkıları” Zorlu PSM’de!

Ece Dağıstan ve Jamal Aliyev’in “Dünya Şarkıları” Zorlu PSM’de!
  • 0
  • 63
  • 1 Şubat 2024
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

İngiltere Classic FM tarafından “30 yaş altı dünyanın önde gelen 30 müzisyeni” arasında gösterilen çellist Jamal Aliyev ve Viyana Müzik Akademisi konser piyanistliği eğitiminin ardından klasik ve çeşitli türlerdeki akustik projeleriyle müzikseverlerin yakından takip ettiği piyanist Ece Dağıstan, ortak projeleri “Dünya Şarkıları” ile Zorlu PSM’de!

24 Şubat Cumartesi akşamı saat 20.30’da Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde gerçekleşecek konserde, ikili dünyaca ünlü bestecilerin farklı tarzdaki eserlerini çello ve piyanoyla kendine özgü bir yorumla seslendirecek. Jamal Aliyev ve Ece Dağıstan’ın “Dünya Şarkıları” konseri için biletler Passo’da!

Yeni jenerasyonun parlayan yıldızları ve en çok aranan isimleri arasında yer alan çellist Jamal Aliyev ve hem Türkiye’de hem de yurtdışında birçok turneye çıkan, aynı zamanda Teoman’ın Yavaş Yavaş adlı akustik grubunun piyanisti olarak tanınan Ece Dağıstan, “Dünya Şarkıları” adlı ortak projeleri kapsamında müzikseverlerle buluşuyor.

Proje kapsamında verdikleri konserlerde ikili; Zülfü Livaneli şarkılarının klasik formdaki yeni düzenlemelerinden Astor Piazzolla’nın ölümsüz Libertango’suna, Fahir Atakoğlu imzalı Sultan’dan Georgy Sviridov’un The Snowstorm: Romance bestesine kadar geniş bir yelpazedeki eserleri, çello ve piyanoyla kendilerine özgü bir yorumla seslendiriyor.

Jamal Aliyev ve Ece Dağıstan’ın 24 Şubat 2024 Cumartesi akşamı saat 20.30’da Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde vereceği “Dünya Şarkıları” konserinin biletleri Passo’da!01

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir